MONŞARJ (YEMEK) ASANSÖRÜ

monsarzas

Monşarj asansörler, çoğunlukla çok katlı restoranlarda, villa tipi konutlarda, yurt ve yemekhanelerde kullanılan tabak, tepsi gibi servis ürünlerinin taşındığı yemek servis asansörleridir. Kabin ebatları, kullanım amacına paralel olarak diğer asansör tiplerinin kabinlerinden çok daha küçüktür. Genelde otomatik giyotin tip kapı kullanılır. İçinde taşınan malzemelerin özelliklerinden dolayı kabinleri hijyenik hassasiyetlere uygun malzemelerden üretilir.

Servis asansörleri genelde otel, restoran ve villalarda mutfaktan yemek yenilen kata, tabak, bardak, tepsi taşınmasında kullanılır.

Monşarj dilimize Fransızcadan “monte-charge” kelimesinden girmiştir. Servis asansörü anlamına gelmektedir. Servis, yemek yada monşarj asansör olarak da bilinen bu asansör tipi, sadece yük taşımak amaçlı olarak, insanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanırlar. Yemek asansörleri 50 Kg’dan 250 Kg’a kadar değişik Taşıma kapasitelere sahiptir. Monşarj tipi yemek asansörleri, genelde giyotin tipte kapılıdırlar.

Giyotin kapılar, basit bir hareketle açılıp kapanması sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sağladığı gibi, yarı otomatik kapılar gibi açıldıklarında yer de işgal etmezler. Hijyenik olmak zorunda oldukları için paslanmaz çelik kabin ve kapılar her zaman için tercih edilmektedir.

×

Powered by WhatsApp Chat

× Sohbet